Kāpēc arī Tavam mīlulim vajag sēžammaisu?

      Lielākā daļa suņu pavada aptuveni 14 stundas dienā guļot vai atpūšoties, šo gulēšanas laiku ietekmē vairaki faktori, piemēram,tas var būt atkarīgs no suņa vecuma, paradumiem un šķirnes. Lielākas šķirnes suņi var guļot pavadīt pat 18 stundas, savukārti mazākie šķirņu pārstāvji aptuveni 10 stundas.
     Bet tas, ka suņi pavada guļot vairāk kā 14 stundas nenozīmē, ka miega kvalitāte ir mazāk svarīga kā cilvēkiem. Turpini lasīt rakstu, lai uzzinātu vairāk par suņu sēžammaisiem un to, kā tie ietekmē veselīgu suņa miegu.

Kas notiks , ja suns gulēs pārāk maz?

     Suņiem ir ļoti svarīgs konkrēts miega daudzums, tas nepieciešams, lai samazinātu stresu. Dažādu fizisko aktiviāšu laikā, suņi izstrādā lielu stresa hormonu un adrenalīna daudzumu, ko iespējams samazināt miega laikā. Ja suņi nesaņem pietiekami daudz  miega, viņi nevar atbrīvoties no  stresa hormoniem asinsritē. Tas nozīmē, ka hormoni turpina ietekmēt viņu uzvedību, kad tie ir nomodā. Sunim ar miega trūkumu organismā ir grūtāk kontrolēt savus impulsus un tie var būt agresīvaki nekā citi suņi. Veselīgs miegs palīdz regulēt bioloģisko pulksteni, kā arī nostiprina  suņa imūnsistēmu.

Kāpēc sēžammaisi ir ļoti noderīgi suņa miegam?

       Sēžammaisi un pufi veicina veselīgu suņu miegu, jo tā ir ērta un droša guļvieta. Dažreiz arī suņi vēlas savu privāto telpu, kamēr tie guļ un pašam savs pufs būtu lielisks risinājums. Tas ļautu sunim justies pasargātam, jo beidzot tam ir pašam sava īpašā vieta , kur atpūsties.  Jāņem vērā, ka sunim nederēs kurš katrs sēžammaiss, jautāsiet kāpēc? Jo lēti sēžammaisi ir izgatavoti no lētiem un nekvalitatīviem materiāliem, kas ātri saplīsīs un nebūs tik ērti. Arī augsta cena nenozīmē to, ka sēžammaiss būs izturīgāks, tapēc ir pāris lietas,  kas ir jāapsver pirms  suņa sēžammaisa iegādes:

1.Sēžammaisa materiāls

     Izvēloties sēžammaisu liela uzmanība ir jāpievērš sēžammaisa materiālam, lielākoties pufi ir izgatavoti no  mākslīgās ādas vai mēbeļu auduma.  Ja sēžammaiss ir no mākslīgās ādas, tad to ir ļoti viegli kopt un var notīrīt ar mitru lupatiņu. Pufs no mākslīgās ādas derēs suņiem, kuriem ir gara spalva, jo pie viņa nepielips suņa spalvas. Sēžammaisi tiek ražoti tikai no augstākās kvalitātes mākslīgās ādas, kas ir izgatavota Eiropā un ir pārbaudīta uz izturību.
Ja vēlaties sēžammaisu no mēbeļu auduma , tad tas būs vairāk piemērots īsspailvainām šķirnēm. Tas arī ir kopjams un ārējo apvalku var mazgāt veļasmašīnā. Mēbeļu audums, ko izmantojam sēžammaisu ražošanā ir sertificēts, tam ir OEKO-TEX® 100 sertifikāts,tas nozīmē , ka audums atbilst starptautiskam ekoloģijas standartam OEKO-TEX® un  ir ļoti izturīgs.

2.Sēžammaisa lielums

     Ja suns ir mazs vai vidēja lieluma tam derēs XL sēžammaiss , savukārt ja suns ir liels un vēlaties izvēlēties maksimāli ērtu pufu derēs XXL pufs vai Lielais spilvens   , kuru varam izveidot pēc Jūsu vēlamajiem izmēriem. Gan no  mākslīgas ādas, gan no mēbeļu auduma var izgatavot jebkura izmēra sēžammaisu. Pieņemam arī personalizetus pasūtījumus pēc Jūsu vēlamajiem izmēriem. Galvenais nosacījums izvēloties sēžammaisu ir pielāgot to suņa lielumam un nepaņemt mazāku kā ir pats suns.

 

3.Sēžammaisa pildījums

     Rīsu vai griķu sēnalu pildījums  īsti nederēs sēžammaisa pildījumam , jo tās ir asas un neērtas. Šāds pildījums arī uzsūc ūdeni, kas nozīmē, ka tie nekalpos visai ilgi.  Sēžammaisam, kas paredzēts sunim vislabākais pildījums būs putupolistirola bumbiņas, kas ir labākā alternatīva, jo tas kalpos ilgi un ik pa laikam tās būs nepieciešams papildināt.

Ieguvumi no suņu sēžammaisiem

    Suņiem ļoti patiks atpūta uz sežammaisa, taču tas nav tikai materiāla dēļ, gulēšanai uz sēžammaisa ir arī daudz citu ieguvumu. Uzskaitījām dažus no ieguvumiem, kas liks sunim justies ļoti ērti:

Drošība. Dažiem suņiem, it īpaši maziem ir grūti lēkāt uz un no mēbelēm. Sēžammaiss  Jūsu sunim dod iespēju viegli un bez  grūtībām uz tā uzrāpties
Izturīgs. Ja Jūs izvēlēsieties suņa sēžammaisu varat būt droši, ka tas izturēs visus skrapējumus un kodienus. Kā arī sēžammaisus no mākslīgās ādas var iznest arī ārpus telpām un  viņi nezaudēs savu izturību. 
Sēžammaisi ir mazgājami. Sēžammaisi no mākslīgās ādas ir kopjami no ārpuses ar mitru lupatiņu, savukārt pufiem no mēbeļu auduma ir noņemams ārējais apvalks un ja tas ir netīrs un pilns ar suņa spalvām to var izmazgāt. Tieši šī iemesla deļ sēžammaiss sunim var tikt lietots gan iekštelpās , gan ārtelpās. 
Temperatūra. Sēžammaisa pildījums nodrošina to , ka tas nepaliks pārak karsts vai pārāk auksts un tas nozīmē , ka sunim būs komfortabla temperatūra gan ziemā, gan vasarā. 
Komforts. Pufs nodrošina atbalstu locītavām un kauliem, tādēļ eksperti tos iesaka arī tiem suņiem , kuriem ir dažādas veselības problēmas.

Sēžammaiss Jūsu mīlulim ļoti patiks! 🙂